İptal, İade ve Garanti Koşulları

İptal, İade ve Garanti Koşulları

İADE:

 1. “www.akdenizmarine.com.tr” Tüketicinin Korunması hakkında Kanunun çerçevesinde hareket eder.
 2. İade için gönderilen ürünlerde EKSİKSİZ olması gereken öğeleri aşağıda sıralanmıştır. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilememektedir.
 3. Genel olarak satın alınan ürünlerin,TAHRİP EDİLMİŞ, KULLANILMIŞ VE ÜRÜNÜN TEKRAR SATILABİLİRLİĞİNİ BOZULMUŞ, ÜRÜNDE VE AMBALAJINDA HERHANGİ BİR AÇILMA, KIRILMA OLUŞMUŞ ORİJİNAL KUTU ÜZERİNE KARGO ETİKETİ YAPIŞTIRILMIŞ VE KARGO KOLİ BANDI İLE BANTLANMIŞ KISACA ÜRÜNÜN MÜŞTERİYE TESLİM EDİLDİĞİ ANDAKİ HALİ İLE İADE EDİLMEMESİ HALİNDE ÜRÜN İADE ALINMAZ VE BEDELİ İADE EDİLMEZ.
 4. Teslim alındığı tarihten itibaren yedi (7) gün içinde teslim alındığı şekliyle önce info@akdenizmarine.com.tr adresine ürün fatura numarası ve sipariş numaranızı içeren bir e-posta atmanız gerekmektedir. Bu mailde iade nedeninizi belirtmelidir.
 5. İadeniz öncelikle akdenizmarine.com.tr müşteri temsilcisi tarafından incelenecek, yukarı da belirtilen şartlara uygun olup olmadığı belirlenecektir.
 6. İade prosedürüne uygun olan ürünlerin iadesi onaylanır ve ürün ücreti 5 iş günü içerisinde hesabınıza yatırılır. Bu 5 iş günü süre akdenizmarine.com.tr ‘un iade ettiğiniz ürünü teslim alması ile başlayacaktır.
 7. İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, ürünü iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu İADE FATURASI ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır. Fatura iade etmek istediğiniz ürün ile birlikte göndereceğiniz paketin içine konulmalıdır.
 8. Almış olduğunuz ürünleri, anlaşmalı olduğumuz kargo firması … KARGO ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. …  KARGO dışındaki kargo firmaları ile gönderilen iadelerin kargo ücreti MÜŞTERİMİZE AİTTİR.

DEĞİŞİM:

 1. Ürün değişimi işlemi sadece ürünün hasarlı olması durumunda (kargo tarafından verilen tutanak formu istenecektir) ve kusurlu olması durumunda birebir aynı ürünle yapılabilmektedir. Farklı bir ürünle değişim işlemi yapılmamaktadır. Herhangi bir nedenle ambalajı açılmış ve kullanılmış ürün gönderimi Kargo şirketi tarafından teslim edilmek istenen paket/koli; yırtık, ezilmiş, açılmış veya ıslak ise teslim almayınız. Kargo formunu imzalamadan, kargo görevlisinden “KARGO HASAR TUTANAĞI” talep ediniz. Firmamız müşteri hizmetlerini arayarak (0 242 340 11 66) ya da info@akdenizmarine.com.tr adresine yazılı bildirerek durumdan haberdar ediniz. Tutanak tutulmadan teslim alınan, hasarlı ve eksik bildirimleri firmamız tarafından değerlendirilmemektedir.
 2. Sipariş edilen ürünün aynı fiyat ve kategoride olsa dahi başka bir ürünle değişimi kabul edilmemektedir.
 3. Müşteri tarafından birebir ürün değişimi kabul edilmediği durumlarda, İADE İŞLEMİ gerçekleştirilir.
 4. Ürün değişim işlemi ürün, akdenizmarine.com.tr tarafından teslim alındıktan ve gerekli değerlendirmeler yapıldıktan sonra 7 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır.
 5. Değişim gönderileriniz firmamızın anlaşmalı olduğu … KARGO ile MÜŞTERİ TARAFINDAN ÖDEMELİ olarak yapılacaktır.
 6. İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın veya SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.